Witamy na www.projekt-leonardo.yoyo.pl

Witamy na stronie internetowej poświęconej projektowi Leonardo da Vinci.
Poszczególne działy opisują założenia projektu a także jego wykorzystanie przez naszą szkołę, Zespół Szkół Technicznych.
Tworząc tą stronę mieliśmy za cel przedstawić projekt tak jak jest wykorzystywany.
Serdecznie zapraszamy do jej oglądania, mamy nadzieję że się wam, spodoba.

Autorzy

  ZST w projekcie Leonardo da Vinci

Zespół Szkół Technicznych w projekcie Leonardo da Vinci uczestniczy już czwarty rok. Od 2007 roku na praktyki zagraniczne wyjechało 95 uczniów kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik elektronik i elektryk oraz technik telekomunikacji. W przyszłym roku wyjedzie kolejnych 20 uczniów.
Naszym partnerem w latach 2007-2009 była firma Vitalis GmbH z siedzibą w Lipsku-Schkeuditz w Niemczech. W latach 2010 i 2011 realizujemy kolejny projekt z hiszpańskimi firmami AC Traductores i Academia Cordoba z regionu Andaluzji.
Podstawowym celem projektów mobilności jest rozwijanie i poszerzanie wiedzy oraz umiejętności uczniów w ramach praktyki zawodowej. ZST jako promotor projektu ma na celu podniesienie jakości kształcenia, szczególnie praktycznego oraz dostosowanie kształcenia zawodowego do wymogów rynku pracy i europejskich systemów szkolenia.
Korzyści, jakie odnoszą uczniowie z odbytego stażu zagranicznego, są nie do przecenienia - to zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia zawodowego, tak cenionego przez przyszłych pracodawców, ale także nawiązanie nowych znajomości, zapoznanie się z kulturą i tradycją innego kraju, rozwijanie umiejętności językowych oraz nauka tolerancji. Wszystkie te doświadczenia z pewnością wpłyną pozytywnie na ich przyszłą karierę zawodową i zagwarantują im dobry start w przyszłość oraz dodadzą pewności siebie.

Czy wiesz że?

  Ciekawostki o krajach Unii

Losowe zdjęcia z praktyk

Polecamy